A tetoválás során az emberi vagy állati bőr pigmentálását változtatják meg a bőrrétegekbe vitt szinezőanyagok segítségével a legkülönbözőbb célokkal.
Magyarországon 14 év alattiaknak tilos tetoválást készíteni, 16 éves korig kötelező a szülő jelenléte a szalonban, 16 és 18 közt elegendő egy beleegyező nyilatkozat aputól, anyutól.
A tetoválás fáj, mindig, mindenkinek. Van, ahol kevésbé, van, ahol jobban. Csontos helyeken és ahol vékonyabb a bőr, ott elég húzós tud lenni. Tudomásom szerint, még senki nem halt bele, így ez ne tartson vissza attól, hogy büszkén viselj egy szép művet a testeden.
A tetoválás elkészítése:
Vendég által kiválasztott mintát a tetováló átkopírozza egy stencilnek nevezett speciális bõrkopírra. Ezután a vendég bõrét fertõtleníti, ha kell borotválja, majd ismét fertõtleníti.
Amint ez kész, a minta felvitelére az adott bõrfelületet indigóolajjal bekeni, majd az elõkészített stencilt ráhelyezi. (ez még a kellemesebb része a folyamatnak).
Ha ez kész akkor 4-5 percet vár, hogy megszáradjon a bõrfelület, ezután a vékonyan bekeni színezetlen vazelinnel, kesztyût húz és jöhet a munka.
Elõször a kontúr vonalat készíti el, alulról felfelé haladva, miközben a bõrt folyamatosan hûti, kezeli. Mindezek után jöhetnek az erõsebb árnyalatok, majd a halványabbak és végezetül a színezés, amennyiben színes ábrákról van szó.
A munka végeztével a bõrfelületet megtisztítja, bekeni, majd bekötözi.
Három nagyon fontos dolog!
1. Közvetlenül tetoválás előtt ne vidd túlzásba az evést, mert hányingered lehet, - nem szokott ilyen lenni, ha egy-másfél órával a folyamat előtt már nem eszünk.
2. Ne tetováltass éhesen sem, mert úgy is hányingered lehet, megszédülhetsz.
3. Ne kísérletezz össze-vissza fájdalomcsillapító szerekkel, mert allergiás tünetek is felléphetnek. Talán arra is érdemes kitérnem, hogy ezeknél a szereknél rendszerint nagy a rászokás veszélye!